Végelszámolással megszűnt Boros Lajos és Bochkor Gábor közös médiavállalkozása. A Bochkor Boros Company Ügynöki Kft.-t 2001 áprilisában hárommillió forint jegyzett tőkével a tv2-n futó közös műsorunk miatt hoztuk létre - mondta lapunknak Boros Lajos. A médiasztár szerint a mostani végelszámolás oka az, hogy a tv2 levette műsoráról a programot. Boros és Bochkor szerint a tv2 jogellenesen mondta fel a szerződést, épp ezért bíróságon keresik az igazukat a csatornával szemben. Miután azonban az eredeti szerződés is csak 2003 májusáig szólt volna, a két műsorvezető nem látta értelmét közös vállalkozásuk további fenntartásának. A két médiaszemélyiség külön-külön két vállalkozást irányít, amelyek rádiós és tévés vállalkozásaik ügyeit viszik.
A Bochkor Boros Company végelszámolását személyesen Boros Lajos intézte, ennek volt betudható, hogy a már végelszámolás alatt lévő társaságban tavaly decembertől az ügylet végleges lezárásáig nemcsak cége révén, hanem mint magánszemély is tulajdonos lett.
A tv2-vel folyó perben április 30-án lesz a következő tárgyalás, amelyet követően Boros reményei szerint már megszülethet az első fokú ítélet. A pert nem érinti a cég felszámolása, a két médiavállalkozó magánszemélyként és a vállalkozás nevében is perbe szállt a kereskedelmi adóval szemben.
A műsorvezető ugyanakkor társával együtt azt szeretné, ha mód nyílna arra, hogy peren kívüli megegyezéssel záródjon le az ügy. Ezt a szándékukat többször is jelezték már a tv2-nek, ám egyelőre nem értek el áttörést az ügyben. Boros elmondta: elegük lett a folyamatos bírósági ügyekből, inkább dolgozni szeretnének. A két sztár a korábbi reggeli műsoruknak helyet adó Danubius Rádióval is perben áll a Capuccino műsornév miatt. Ez az ügy jelenleg a Legfelsőbb Bíróságon van.
