A legnagyobb országos terjesztésű napilapokban, a Népszabadságban és a Magyar Nemzetben jelenteti meg a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium (KVM) azokat a hirdetéseket, amelyek a 2000-2001-es ISPA-projektek pályázati kiírásait tartalmazza - tudtuk meg Becker Lászlótól, a tárca főosztályvezetőjétől. A hirdetéseket elhelyező médiavásárlót öt jelentkező közül nyílt közbeszerzési eljárás keretében választotta ki a KVM. A győztes bruttó 98,3 millió forintos ajánlatával a Silvert Rt. lett, megelőzve többek között a McCann-Ericksont és a Berg Médiát. A pályázatok elbírálása során figyelembe vették az árat, a teljesítési időt és a vállalt késedelmi kötbért is - tette hozzá a főosztályvezető.
A kiírás szerint a Silvertnek 2003. december 31-ig újságonként 25 egész oldalas hirdetést kell majd megjelentetnie. A kampány várhatóan jövőre is folytatódik, de a tárcának tartania kellett magát a költségvetési évhez, így a megbízás csak idénre szól. A hirdetések tartalmát a minisztériumban határozzák meg, a Silvert feladata annak biztosítása, hogy a szerződésben rögzített napokon egyidejűleg két olyan napilapban is megjelenjen a felhívás, amelynek példányszáma eléri a 60 ezret. A hirdetések megjelentetését az ISPA-projektet finanszírozó Európai Bizottság írta elő, elősegítendő a pályázati feltételek megismertetését.
