BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Futhatnak a pénzük után a felszámolók

2003. február 26. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A felszámolócégek 1997 előtti eljárások után keletkezett, mintegy 1,5 milliárd forint - a bíróság által megítélt - felszámolói díjat nem tudnak behajtani. Többek között erről is szó esik a 118 tagot számláló Felszámolók Országos Egyesülete (FOE) mai ülésén, ahol a témában közös állásfoglalást alakítanak ki - tudta meg lapunk Molnár György elnöktől. A veszteség oka egyrészt az, hogy a felszámolás alá került cégeknek tízből nyolc esetben nincs vagyona, másrészt egy törvénymódosítás nyomán a felszámolók a díjfedezeti alapból való kielégítéstől is elestek. Ugyanakkor a felszámolók nem utasíthatják vissza azon cégek felszámolását, amelyek esetében már eleve látható, hogy nincs vagyonuk - visszautasítás csak összeférhetetlenség esetén lehetséges -, az ügyekre számítógépes sorsolással jelölik ki a felszámolókat, s nem a bíróság dönt. A kijelölés e módszerét ugyancsak kifogásolja a FOE.
A szervezet kamarává való tervezett alakulása után (Magyar Vagyonfelügyelői Szakmai Kamara néven működnének) csak olyan cégek dolgozhatnak a felszámolói üzletágban, illetve lehetnek a kamara tagjai, amelyek megfelelő szakképesítéssel rendelkező dolgozókat alkalmaznak. Jelenleg Magyarországon felszámoló- és vagyonfelügyelő-képzéssel a Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetem foglalkozik, ahol a négy féléves posztgraduális oktatásért összesen egymillió forintot kell fizetni.
Jelenleg a felszámolócégeknek legalább két közgazdász, két jogász és egy könyvvizsgáló munkatárssal kell rendelkezniük.

Vigh Zsolt György
Vigh Zsolt György

Ez is érdekelhet