BUX 139124.28 -0,13 %
OTP 45200 -0,22 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Félmilliárdért épül víztorony Budafokon

Előminősítéses nemzetközi pályázatot írt ki a budafoki új víztorony építésére a Fővárosi Vízművek Rt. A Kamaraerdő melletti építmény nemcsak víztározói, hanem nyomásszabályozási funkciót is ellát majd. A beruházás értéke mintegy 500 millió forint, az átadást 2004 második negyedévére tervezik.

2003. január 29. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Mintegy 500 millió forintba kerül a Budafok felső zónájában megépítendő új, 3000 köbméter kapacitású víztorony - tudtuk meg Pálfi Imrétől, a Fővárosi Vízművek Rt. projektirányítási osztályának vezetőjétől. Az utolsó fővárosi víztorony húsz évvel ezelőtt épült Csepelen, így a hasonló beruházások hiánya miatt indokolt külföldről is ajánlatokat kérni. A pályázat így nemzetközi, a jelentkezőknek két-három megfelelő nagyságrendű referenciamunkát is fel kell mutatniuk - tette hozzá Pálfi. Az előminősítési dokumentációt február 11-éig vehetik át az érdeklődők, majd az előminősítésen megfelelt cégektől a pontos kötbért és garanciát is tartalmazó ajánlatot kérnek. Ezt legkésőbb május 5-éig kell megtenniük. A nyertes kivitelezővel várhatóan még idén júliusban aláírják a szerződést, az építmény átadását 2004 második negyedévére tervezik.
A víztorony nemcsak tározói feladatokat lát majd el, legalább ilyen fontos a hálózatban a megfelelő nyomás biztosítása. A Kamaraerdő melletti fennsíkon épülő 42 méter magas építmény tervét - 23 pályázó közül - a Narthex Kft. készítette.
S. M.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet