A gárdonyi önkormányzat felújítja a helyi gyógyfürdőt. A komplexum kivitelezésre még az idén kiírják az előminősítéses közbeszerzési pályázatot. A rekonstrukciót 1,2 milliárd forintból tervezik elvégezni, amit a Széchenyi terv keretében elnyert támogatásból, saját forrásból és banki hitelből finanszíroz az önkormányzat tulajdonában lévő Városgazdálkodási és Turisztikai Rt. Az 1986-ban elkészült, jelenleg mindössze 200 vendég fogadására alkalmas fürdő új fedett és nyitott medencét, kiszolgáló helyiségeket, orvosi rendelőket és kezelőszobákat kap. Ezzel a komplexum jelenlegi kapacitása az ötszörösére növekszik. Az építkezés költségei a kalkulációk szerint hat év alatt térülhetnek meg. A kivitelezés a jövő év elején kezdődik, s várhatóan egy év alatt fejeződik be.
K. Zs.
