Megújul a debreceni Nagyerdőben található gyógyfürdő, és a következő szezontól már egy mediterrán élményfürdő is várja a látogatókat - tudta meg lapunk Nádasdy Gábortól, a Debreceni Gyógyfürdő Kft. ügyvezetőjétől. A beruházás összértéke kétmilliárd forint, ehhez a Széchenyi terv fürdőfejlesztési pályázatán egymilliárd forint támogatást nyertek el. Az építés finanszírozásához ötszázmillió forinttal a helyi önkormányzat is hozzájárul, a fennmaradó részt pedig hitelből biztosítják. A kivitelezésre kiírt nyílt előminősítéses közbeszerzési eljárást négy jelentkező közül a debreceni Hunép Universal Rt. nyerte meg, míg a földmunkák elvégzésére alvállalkozóként az Infra-Start Kft. kapott megbízást. A Hunép nyújtotta be a legkedvezőbb pályázatot, elsősorban az ajánlott árat, a kivitelezési határidőt, a vállalt jótállási időt és a kötbér mértékét tekintve - tette hozzá Nádasdy. A gyógyfürdőt február 28-ig kell szerkezetkész állapotban átadni a kivitelezőknek.
A beruházás keretében a nyolchektáros strand két hagyományos medencéjének helyén mediterrán élményfürdőt alakítanak ki. A fürdőben hullám-, élmény- és gyerekmedence és csúszdarendszer épül. Mindezek fölé 66 méter átmérőjű polikarbonát fedésű kupola kerül, amely biztosítja majd az egész éves nyitva tartást. A beruházás keretében olyan beléptető rendszer is létesül, amely az eddig egységes jegyárakat a bent tartózkodás idejétől függően differenciálja.
Az ügyvezető az élményfürdő megnyitása után negyvenszázalékos forgalombővülést vár, és arra számít, hogy az új fürdő által nyújtott szolgáltatások a családok számára is vonzóvá válnak. A strand 150 ezres, illetve a termálfürdő 240 ezres vendégszáma jövőre még 100-150 ezerrel növekedhet.
S. M.
