Öt cég verseng azért, hogy felépíthesse a pécsi PannonPower Energiatermelő Rt. új gázüzemű erőművi blokkját. Az esélyekről és a versenyben lévők kilétéről a társaság egyelőre nem kívánt nyilatkozni, csak annyit közölt, hogy az előminősítést követően lengyel, szlovák, német és magyar jelentkezők maradtak állva. Az összesen tízmilliárd forint értékű beruházás generálkivitelezőjét várhatóan napokon belül kiválasztják. Az alvállalkozók között minden bizonnyal döntően hazai, sőt elsősorban helyi vállalkozások lesznek. Somosi László, a PannonPower Rt. elnök-vezérigazgatója lapunknak úgy nyilatkozott, a generálkivitelezővel még az idén megkötik a szerződést, s a beruházás a jövő év elején el is kezdődik. Az első ütemben ötmilliárd forintot fordítanak a jelenleg széntüzelésű kazánok gázüzeművé alakítására, további ötmilliárdot pedig a már meglévő erőművi berendezések felújítására. Az első gázüzemű blokkot várhatóan már 2003 őszén, a másik kettőt pedig 2004 tavaszán helyezik üzembe. A PannonPower Rt. várhatóan néhány héten belül kiír egy új pályázatot is az ország első faaprítékot felhasználó, bioerőművi blokkjának felépítésére - tette hozzá Somosi. A beruházás értéke 6 milliárd forint, az építkezés ugyancsak jövőre kezdődik, s a blokkot 2004-ben helyezik üzembe. A tendert azt követően írják ki, hogy aláírják a szerződést a fűtőanyag szállítójával, az állami tulajdonban lévő Mecseki és a Somogyi Erdészeti Rt.-vel.
K. Zs.
