Szerződést bontott a Tolna Megyei Önkormányzat a mintegy 700 millió forint értékű felújítási munkával megbízott szekszárdi Wiedemann Építőipari és Vállalkozási Rt.-vel. A cég korábban közbeszerzési pályázaton nyerte el három megyei fogyatékosotthon rekonstrukciós és bővítési munkáit (NAPI Gazdaság, 2001. június 14., 7. oldal). A belecskai, a pálfai, valamint a szekszárdi intézményeket állami címzett támogatással újítja fel a megyei önkormányzat. Az intézményekben a jelenlegi 10-12 ágyas szobák helyett 2-4 ágyas helyiségeket és korszerű szociális blokkokat, valamint kiszolgáló helyiségeket alakítanak ki. A felek között a munkák megkezdését követően vita támadt a szükséges beruházások mértékéről. Az önkormányzat már korábban kilátásba helyezte a szerződés felbontását, mert a kivitelezés a tervezettnél jóval lassabban haladt. (Például a több mint 70 gyereknek otthont adó szekszárdi intézet felújítását már 2001 decemberére be kellett volna fejeznie a cégnek.) A Wiedemann - az időközben felmerült feladatokat figyelembe véve - ugyan új ajánlatot készített, de ezt nem fogadta el a képviselő-testület. A vita várhatóan a bíróságon folytatódik.
A szerződésbontást az is befolyásolta, hogy a szintén a Wiedemann fővállalkozásában készülő megyei kórház rekonstrukciója 1994 óta nem fejeződött be. A cég szerint azért késlekednek a munkákkal, mivel az ugyancsak címzett és céltámogatásból finanszírozott beruházás számláit a megye késve fizeti ki. Tény, hogy az 5,2 milliárd forint értékű műtéti tömb már elkészült, csupán azért nem lehet használni, mert a szükséges orvostechnikai berendezések, műszerek beszerzésére további 2,4 milliárd forintra lenne szükség. Újabb 1,4 milliárd forintos központi támogatásban bízva az önkormányzat a műtéti tömb befejezési határidejét 2003. március 31-re módosította.
K. Zs.
