BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Strabag építi fel a paksi rendelőintézetet

2002. október 16. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az új paksi rendelőintézet felépítésére kiírt közbeszerzi pályázatot a Strabag Építő Kft. nyerte meg bruttó 1,04 milliárd forintos ajánlatával. A cég vállalta, hogy a beruházás 2003. november 30-áig elkészül, s mintegy 200 millió forintért az új létesítmény berendezéseit és műszereit is beszerzi.
Paks önkormányzatának csak a harmadik nekifutásra sikerült eredményt hirdetni, hiszen az első eljárást a közbeszerzési döntőbizottság, a következőt pedig a helyhatóság bírálóbizottsága nyilvánította eredménytelennek (NAPI Gazdaság, 2002. április 18., 8. oldal). Ezúttal elsősorban a kedvező fizetési feltételek miatt döntöttek a Strabag mellett. Jóllehet a térség legkorszerűbb egészségügyi létesítménye a jövő év végére elkészül, a megállapodás értelmében a végszámlát csak 2004 februárjában nyújtják be. Emellett a Strabag arra is kötelezettséget vállalt, hogy alvállalkozóként a munkák során elsősorban helyi cégeket és vállalkozókat foglalkoztat.
(NAPI)

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet