BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kezdődik a pécsi toronyház rehabilitációja

A tulajdonos pécsi önkormányzat 2003. március 14-ig megerősíti a Dunántúl legmagasabb, 24 emeletes lakóépületét - tudta meg lapunk. A ház részleges rekonstrukciójára szóló közbeszerzési eljárást a Coordinátor Rt. nyerte meg háromszázmillió forintos ajánlatával. A teljes felújítási költség elérheti a 3 milliárd forintot.

2002. augusztus 7. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Fővállalkozóként a pécsi székhelyű Coordinator Építőipari Fejlesztési és Vállalkozási Rt. nyerte meg a pécsi önkormányzat által a Dunántúl legmagasabb, 24 emeletes lakóépületének rehabilitációjára kiírt közbeszerzési eljárást. Az épület januártól került ismét, csaknem tíz év után, a Legfelsőbb Bíróság döntése nyomán az önkormányzat tulajdonába (NAPI Gazdaság, 2002. január 7., 17. oldal). Bár a szakemberek többsége szerint az IMS szerkezetű épület nem életveszélyes, az alsó nyolc szint megerősítésére okvetlenül szükség van ahhoz, hogy a hányatott sorsú ingatlan új funkciót kaphasson. A rekonstrukció során 2003. március 14-éig úgynevezett utófeszítéses módszerrel megerősítik a több mint 18 ezer négyzetméteres födémszerkezetet, vasbeton fallal kiegészítik az alsó nyolc szintet, valamint mikrocölöpös pótlásokat hajtanak végre az alapzatnál. A több mint tíz éve halogatott beruházás költsége eléri a 300 millió forintot, amit hitelből finanszíroz az önkormányzat.
A toronyházban szociális bérlakásokat alakítanak ki, vagy a Pécsi Tudományegyetem kollégiuma lesz benne. Legutóbb az is felmerült, hogy irodaházzá alakítják, s különböző ügyfélszolgálatok költöznek az épületbe. A toronyház teljes felújítási költsége elérheti a 3 milliárd forintot.
Körtési Zsolt

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet