BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Másodszor sem kelt el a pécsi OTP-székház

Eredménytelenül zárult a pécsi volt OTP-székház értékesítésére kiírt második pályázat is. A patinás belvárosi ingatlant hamarosan újra meghirdeti a tulajdonos önkormányzat.

2002. július 10. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tulajdonos pécsi önkormányzat hamarosan ismét meghirdeti a volt belvárosi OTP-székházat, miután a Király utcai ingatlan eladására kiírt második pályázat is eredménytelenül zárult. Az önkormányzat tájékoztatása szerint a színházzal szemben lévő patinás épületet ketten megnézték, ám végül senki sem pályázott, jóllehet a korábbi 220 millió forint bruttó kikiáltási árat 200 millióra csökkentették. A város idén januárban vette meg a már korábban megüresedett épületet 183 millió forintért a megyei önkormányzattól (NAPI Gazdaság, 2002. február 18., 17. oldal).
Az első sikertelen pályázat után felmerült, hogy az egykori székház az önkormányzat tulajdonában marad, s hangverseny-, illetve rendezvényteremmé alakítják. Később azonban kiderült, hogy az ingatlanértékesítésből befolyó pénzre szüksége van a városnak, ezért még az idén el akarják adni. Lehet, hogy a következő pályázaton a kikiáltási ár 200 milliónál is kevesebb lesz. A tulajdonos ragaszkodik ahhoz, hogy a város egyik legfrekventáltabb helyén található, jó állatban lévő épület a belvároshoz méltó funkciót kapjon a jövőben is.
K. Zs.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet