A tulajdonos pécsi önkormányzat hamarosan ismét meghirdeti a volt belvárosi OTP-székházat, miután a Király utcai ingatlan eladására kiírt második pályázat is eredménytelenül zárult. Az önkormányzat tájékoztatása szerint a színházzal szemben lévő patinás épületet ketten megnézték, ám végül senki sem pályázott, jóllehet a korábbi 220 millió forint bruttó kikiáltási árat 200 millióra csökkentették. A város idén januárban vette meg a már korábban megüresedett épületet 183 millió forintért a megyei önkormányzattól (NAPI Gazdaság, 2002. február 18., 17. oldal).
Az első sikertelen pályázat után felmerült, hogy az egykori székház az önkormányzat tulajdonában marad, s hangverseny-, illetve rendezvényteremmé alakítják. Később azonban kiderült, hogy az ingatlanértékesítésből befolyó pénzre szüksége van a városnak, ezért még az idén el akarják adni. Lehet, hogy a következő pályázaton a kikiáltási ár 200 milliónál is kevesebb lesz. A tulajdonos ragaszkodik ahhoz, hogy a város egyik legfrekventáltabb helyén található, jó állatban lévő épület a belvároshoz méltó funkciót kapjon a jövőben is.
K. Zs.
