BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csőd közeli helyzetben a siklósi kórház

2002. június 12. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az évek óta halmozódó finanszírozási gondok miatt csőd közeli helyzetbe került a siklósi városi kórház. Az egészségügyi intézmény immár kezelhetetlennek tűnő adóssága meghaladja a 80 millió forintot. Távozott a posztjáról Debreczeni László kórházigazgató is. A tulajdonos helyi önkormányzat ezt követően úgy döntött, hogy a budapesti székhelyű Vectigalis Rt.-t egy átfogó válságkezelési program kidolgozásával bízza meg, hiszen a térség több tízezer lakosát kiszolgáló, járóbeteg-ellátást is végző kórházat továbbra is fent kívánják tartani.
Az önkormányzat tájékoztatása szerint a kórházat átvilágítják, majd hozzákezdenek a minden területre kiterjedő konszolidációhoz. Bár végleges diagnózis még nincs, a siklósi kórház várhatóan csak különböző források együttes felhasználásával menthető meg, hiszen saját erőből képtelen kigazdálkodni a 80 millió forintos hiányt. A kórháznak jelentős szállítói és köztartozásai is vannak. A korábbiaknál lényegesen nagyobb központi támogatás mellett pályázati és önkormányzati pénzekre, valamint vállalkozói tőke bevonására is szükség lesz. Nem kizárt, hogy a kórház egyes részlegeit privatizálják. Ismét napirendre került az az először két éve felmerült terv, miszerint a siklósi kórházat egyesítenék a mohácsival. A Vectigalis augusztus végéig készíti el a középtávú konszolidációs és reorganizációs programot.
K. Zs.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet