A baranyai megyeszékhely csaknem 24 ezer lakosát érinti az a három évre tervezett, összesen 5,7 milliárd forint értékű szennyvízcsatorna-beruházás, amelyet ISPA-források segítségével valósítana meg a helyi önkormányzat. A kivitelezésre szóló közbeszerzési pályázatot várhatóan még az idén kiírják - tudta meg lapunk. Az elsősorban Pécs keleti és északi városrészeit, a Mecsek-oldalt érintő beruházási program mindössze tízszázalékos saját erővel valósulna meg, a többit európai uniós forrásokból fedezik. Információnk szerint az érintett telektulajdonosoknak 100 ezer forint közmű-hozzájárulást kell majd fizetniük. A városban összesen 120 kilométernyi új hálózatot építenek. A lakosság pontos és naprakész tájékoztatása érdekében néhány héten belül egy úgynevezett csatornainformációs irodát is felállít az önkormányzat. A kivitelezés jövő tavasszal kezdődik, a beruházás több ütemben, három év alatt valósulna meg. A szennyvízcsatorna-program mellett 1,5 milliárd forint értékű ivóvízhálózat-fejlesztés is elkezdődik Pécsett, ennek kivitelezőjét szintén közbeszerzési eljárás keretében választják ki.
(NAPI)
