BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A csurgói térség hárommilliárd forintot költ csatornázásra

A zalakarosi székhelyű Szabadics Közmű- és Mélyépítő Kft. nyerte meg a csurgói önkormányzat szennyvízcsatorna-hálózat építésére, valamint a helyi tisztítómű korszerűsítésére és bővítésére kiírt közbeszerzési eljárását. Az állami támogatással megvalósuló, hárommilliárd forint értékű beruházás 2004 novemberére készül el.

2002. június 5. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Csurgó-térségi szennyvízcsatorna-hálózat kiépítésére és a helyi tisztítómű korszerűsítésére-bővítésére szóló közbeszerzési eljárást a zalakarosi székhelyű Szabadics Kft. nyerte 2,9 milliárd forintos árajánlatával - tudta meg lapunk. A beruházás költségeihez az állam 80 százalékban járul hozzá. A munkák várhatóan 2004 novemberére fejeződnek be. A térség történetének legnagyobb infrastrukturális beruházását a központi támogatás folyósításának ütemében tudják elvégezni. Idén a munkák három, jövőre 27, 2004-ben pedig 70 százaléka készül majd el.
A Somogy megyei Csurgó városrészeit, valamint öt szomszédos települést - Berzencét, Csurgónagymartont, Gyékényest, Somogyudvarhelyet és Zákányt - összekötő hálózat építése 1,8 milliárd forint központi céltámogatás, 66,5 millió forint, a Közlekedési és Vízügyi Minisztériumtól elnyert juttatás, valamint területfejlesztési és önkormányzati pénzek felhasználásával valósul meg. Emellett természetesen lakossági hozzájárulás is szükséges. A beruházás részeként korszerűsítik és kibővítik a harminc éve épült, jelenleg csak 40 százalékban kihasznált csurgói szennyvíztelepet is. A dél-somogyi kisvárosnak jelenleg mindössze 36 százaléka csatornázott, a szomszédos települések többsége pedig szinte teljesen csatornázatlan.
K. Zs.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet