BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megbírságolták Sé önkormányzatát

A Vas megyei Sé önkormányzatát kétmillió forintra bírságolta a Közbeszerzési Döntőbizottság (KD) az egymilliárd forint értékű szennyvízhálózat építéséhez kapcsolódó közbeszerzési eljárás szabálytalansága miatt. A testület szerint azzal, hogy a kiíró az eljárás során módosította az ajánlati felhívást, sérült az ajánlattevők esélyegyenlősége. A bírság ellenére a már aláírt szerződés érvényes.

2002. május 15. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A KD kétmillió forint bírsággal sújtotta Sé önkormányzatát, ennek ellenére nem fenyegeti veszély az egymilliárd forint értékű szennyvízhálózat építését. A beruházást négy szomszédos Vas megyei település - Sé mellett, Torony, Dozmat és Bucsu - indította el (NAPI Gazdaság, 2002. április 11., 7. oldal); a települések már tíz éve tervezték a szennyvízhálózat kiépítését, végül tavaly nyertek el 620 millió forint címzett támogatást. Ehhez a vízügyi alapból, a regionális és a megyei tanácstól is kaptak dotációt, így a beruházási költség 73 százaléka származik állami támogatásból. A fennmaradó részt az önkormányzat és a lakosság hozzájárulásából biztosították.
A kivitelezésre szóló nyílt közbeszerzési eljárás végül két fordulóból állt, mivel közben a kiíró megváltoztatta a feltételeket. A beruházásra az első fordulóban 12 cég pályázott, közülük az egyik vesztes ajánlattevő, a Schumann-Fischer (SF) Bt. a KD-hoz fordult jogorvoslatért. A cég először az eljárás közben kérte a közbeszerzés felülvizsgálatát, ám ekkor a testület elutasította a kérelmet. A részvételi felhívás még lehetőséget adott a településenkénti ajánlattételre is, ám az ajánlati felhívás már a beruházás egészére kért árajánlatokat a cégektől. A települések azért változtattak a felhívás szövegén, mert a cégek már a részvételi ajánlatukban is a beruházás egészére tettek ajánlatot. A második fordulóra végül 12-en jelentkeztek, közülük az Alterra Építőipari Kft. bizonyult a legjobbnak 994,4 millió forintos ajánlatával.
A KD egyik tagja újabb jogorvoslati eljárást kezdeményezett, ám a testület nem tartotta szükségesnek a szerződéskötés megtiltását. Így a gesztor Sé önkormányzata aláírta a szerződést az Alterrával. A munkák már elkezdődtek, s várhatóan 2003. június 30-áig tartanak. A szerződést 2002. március 7-én kötötték meg. A KD határozata szerint azonban a második forduló előtt a kiírási feltételek változása miatt sérült az ajánlattevők esélyegyenlősége, nem nyílt ugyanis lehetőség arra, hogy az ajánlattevők közös ajánlatot tegyenek, s emiatt vetették ki a bírságot.
(NAPI)

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet