Bizonytalanná válhat a cég helyzete és jelentős, mintegy 20 fős létszámcsökkentésre is szükség lehet a siklósi Vékom Településüzemeltetési Kft.-nél, ha a tulajdonos helyhatósággal a finanszírozás kérdésében nem sikerül záros határidőn belül dűlőre jutni - értesült lapunk. A társaságnál úgy vélik, az önkormányzat úgy ad egyre több feladatot a cégnek, hogy ahhoz nem biztosít forrást. Korábban például a város parkjainak fenntartását és felújítását a parkolók üzemeltetéséből fedezték, ám ez az összeg tavaly a korábbi 14 millióról mindössze 4 millióra csökkent. A feladatok ezzel szemben ilyen téren is folyamatosan nőnek. Az egyre szaporodó kintlévőségek miatt az önkormányzati bérlakások üzemeltetéséből sincs jelentős bevétele a cégnek, amely az elmúlt évben már csak papíron volt nyereséges. (Tavaly már több mint 4 millió forintnyi kintlévősége volt a Vékom Kft.-nek, jóllehet Siklóson kilakoltatásokra is sor került.)
A helyhatóságnál ezzel szemben úgy vélik, a társaságnak nem csupán a várostól kapott megrendelésekből kellene fenntartania magát, hanem új piacokra is szükség volna. Erre azonban ez idáig példa sem volt. Ráadásul a társaságnak a tulajdonos felé még ma is mintegy 5 millió forint hiteltartozása van. Lapunk információi szerint nem kizárt, hogy a város hamarosan megválik településüzemeltető cégétől.
K. Zs.
