A Fűzfői Papír Gyártó és Feldolgozó Rt. felszámolója, a Vectigalis Rt. január 31-én ismét nyilvános árverésen kísérli meg eladni a november óta már nem termelő papírgyárat. A mostani liciten azonban már csak 700 millió forintos kikiáltási áron próbálják meg értékesíteni a céget - mondta lapunknak Szegőné Kemerle Judit felszámolóbiztos. A liciten a vevő elvileg 350 millió forintért is hozzájuthat a papírgyárhoz. (A felszámoló szerint a papírgyár ennél vagyonelemenként is többet ér, még akkor is, ha a máig nem tisztázott mértékű környezeti károk felszámolása a vevőt terheli majd.) Az árverésen az vehet részt, aki a 70 millió forint árverési előleget bánatpénzként befizeti.
Az újabb licitre azt követően kerül sor, hogy a Vectigalis eredménytelennek nyilvánította a december 4-i árverést s a 70 millió forint bánatpénzt visszafizette a Reorg Rt. érdekeltségébe tartozó Ingatlan 98 Kft.-nek, amely egyedüli résztvevője volt az árverésnek. Az Ingatlan 98 a decemberi liciten csupán 300 millió forintot kínált az 1,4 milliárd forint kikiáltási árú papírgyárért. A csődtörvény előírásai szerint azonban legfeljebb féláron, azaz 700 millió forintért adhatták volna el a gyárat, amihez az árverésen jelen lévő hitelezői választmány is hozzájárult volna, ám a vevő ekkora összeget nem volt hajlandó áldozni a cégért. Mint azt a decemberi árverésen bejelentették: a Reorg a közelmúltban megvásárolta a CIB Bank Rt.-nek a papírgyárral szemben fennálló több mint 100 millió forintnyi követelését (NAPI Gazdaság, 2001. december 5., 1-8. oldal).
Lapunk értesülése szerint - amelyet a felszámoló sem megerősíteni, sem cáfolni nem kívánt - a Reorg időközben még több mint egymilliárd forint értékű hitelezői követelést vásárolt föl. (A Fűzfői Papír Rt. összesen mintegy kétmilliárd forinttal tartozik hitelezőinek.) Információnk szerint a Reorg megvette az OTP Bank Rt. és más pénzintézetek követelését is. A tranzakciót követően a hitelezői választmány elnöke az OTP területi igazgatója helyett a Reorg képviselője lett.
Körtési Zsolt
