BUX 139021.74 -0,2 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szennyvízcsatorna épül Lengyeltóti térségében

Több mint 2,2 milliárd forintos központi támogatással valósulhat meg a lengyeltóti kistérségben az a szennyvízcsatorna-beruházás, amely 17 környékbeli települést érint - tudta meg a NAPI Gazdaság.

2002. január 2. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A közbeszerzési eljárást követően a tavasszal kezdődik el az az összesen több mint 3,3 milliárd forint értékű szennyvízcsatorna-építési program, amely központi támogatással valósul meg a lengyeltóti kistérségben - értesült lapunk. A tizenhét környékbeli, döntően kistelepülést érintő munkákat - mint az néhány nappal ezelőtt véglegessé vált - 2,2 milliárd forint értékű központi támogatás segíti. Papszt Lajos, Lengyeltóti polgármestere elmondta, a környezetvédelmi alaptól már korábban 300 millió forintnyi támogatást kaptak a több ütemben megvalósuló beruházáshoz.
A dél-balatoni térség egyik legjelentősebb közműfejlesztési programja, amely a tó vízvédelme miatt rendkívül fontos, azt követően kezdődhet el, hogy az érintett önkormányzatok - több évig tartó egyeztetés után - a beruházás minden részletében megállapodtak és a szükséges saját erőt is sikerült előteremteniük.
K. Zs.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet