A közbeszerzési eljárást követően a tavasszal kezdődik el az az összesen több mint 3,3 milliárd forint értékű szennyvízcsatorna-építési program, amely központi támogatással valósul meg a lengyeltóti kistérségben - értesült lapunk. A tizenhét környékbeli, döntően kistelepülést érintő munkákat - mint az néhány nappal ezelőtt véglegessé vált - 2,2 milliárd forint értékű központi támogatás segíti. Papszt Lajos, Lengyeltóti polgármestere elmondta, a környezetvédelmi alaptól már korábban 300 millió forintnyi támogatást kaptak a több ütemben megvalósuló beruházáshoz.
A dél-balatoni térség egyik legjelentősebb közműfejlesztési programja, amely a tó vízvédelme miatt rendkívül fontos, azt követően kezdődhet el, hogy az érintett önkormányzatok - több évig tartó egyeztetés után - a beruházás minden részletében megállapodtak és a szükséges saját erőt is sikerült előteremteniük.
K. Zs.
