BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A BÁÉV Rt. nyerte a szolnoki kórháztendert

2002. január 2. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A békéscsabai BÁÉV Rt. nyerte a szolnoki Hetényi Géza Megyei Kórház új „egészségügyi szálloda” részlegének kivitelezésére kiírt pályázatot, amelynek eredményét nemrégiben hirdették ki. A szolnoki megyei kórházban hamarosan 2,8 milliárd forintos beruházás indul, amiből 2,7 milliárd címzett támogatás, a fennmaradó 100 milliót a megyei önkormányzat állja. A 2,8 milliárdból 1,8 milliárd értékű az építés, a fennmaradó 1 milliárd épületgépészeti munkára és műszerbeszerzésre megy el.
A kivitelezési munkák januárban kezdődnek. Az egészségügyi intézmény eddig más telephellyel működő tüdőkórháza is helyet kap az új épületben. Több részleget - köztük az ortopédiai osztályt magában foglalót - felújítanak.
A BÁÉV 1997 és 1999 között egymilliárd forintot meghaladó rekonstrukció és bővítés után adta át a Hetényi Kórház teljesen megújult sebészeti tömbjét.
Az építőiparban kórház-specialistának számít a BÁÉV, hiszen a békéscsabai Réthy Pál Városi Kórház és Rendelőintézet építésében csakúgy kivitelező volt, mint az orosházi kórház rekonstrukciójában. A békéscsabai cég jelenleg is dolgozik azon az 1,8 milliárd forintos projekten, amelynek keretében új diagnosztikai tömb épül a gyulai Pándy Kálmán Megyei Kórházban. Idén nyáron adta át a cég a gyulai kórház fertőző betegekkel foglalkozó osztályának új pavilonját. Legutóbb a Gyulai Várfürdő 900 millió forint értékű rekonstrukciós pályázatán lett nyertes a cég (NAPI Gazdaság, 2001. december 6., 9. oldal).
Bod Péter

Bod Péter
Bod Péter

Ez is érdekelhet