Várhatóan a jövő év elején új pályázatot írnak ki a január óta felszámolás alatt lévő, novembertől már nem termelő fűzfői papírgyárra, miután a Vectigalis a december 4-i árverést eredménytelennek nyilvánította, és a 70 millió forint bánatpénzt már vissza is fizette a Reorg Rt. érdekeltségébe tartozó Ingatlan '98 Kft.-nek - erősítette meg lapunk információját Szegőné Kemerle Judit. A Vectigalis felszámolóbiztosa elmondta: azért döntöttek így, mert a céget mihamarabb értékesíteni szeretnék. Valamennyi érdekelt fél számára - beleértve az állásidőn lévő dolgozókat is - az a legfontosabb, hogy a papírgyár mihamarabb ismét termeljen. (A Vectigalis az árverés előtt néhány nappal felmondta a Pesterzsébeti Papírgyár Kft.-vel a nyár elején kötött bérleti szerződést, mert az nem tett eleget a megállapodásban vállalt kötelezettségeinek.)
Az Ingatlan '98 Kft. a december eleji árverésen csupán 300 millió forintot kínált a cég 1,4 milliárd forint kikiáltási árú vagyonelemeiért. A csődtörvény előírásai szerint viszont minimum fél áron, azaz 700 millió forintért adható el az ingó- és ingatlanvagyon az ilyen típusú liciteken. Ehhez egyébként az árverésen jelen lévő hitelezői választmány is hozzájárult, ám a vevő ekkora összeget nem volt hajlandó áldozni a cégért. A Vectigalis illetékesei december 4-én még úgy gondolták, hogy az árverés eredményes volt, hiszen a leendő vevőnek tisztában kellett lennie a törvényi előírásokkal, elsősorban azzal, hogy legkevesebb fél áron juthat hozzá a papírgyárhoz. Ezért akkor az árverési előleget sem kívánták visszafizetni. Mindez azonban valószínűleg egy elhúzódó perhez vezetett volna, ami aligha segíti a fűzfői papírgyártás feltámasztását. A történtekről szerettük volna megkérdezni az Ingatlan '98 Kft. ügyvezetőjét, Janik Józsefet is, lapzártánkig azonban nem válaszolt megkeresésünkre.
(NAPI)
