A siófoki helyhatóság és a Sió-Szer Kft. az elmúlt év júniusában arról állapodott meg, hogy a cég a kiliti városrészben új gyermekorvosi rendelőt épít, amelyet a város annak elkészülte után, 13,4 millió forintért megvásárol. (Az új rendelő megépítésére a Sió-Szer adta a legjobb ajánlatot.) A felek között azonban csupán szóbeli megállapodás jött létre a beruházásról, sem elő-, sem végleges szerződést nem kötöttek. A beruházó néhány hónappal ezelőtt immár írásban azt közölte az önkormányzattal, hogy a költségek emelkedése miatt a létesítményt csak 17,9 millió forintért tudja felépíteni. A helyhatóság az áremelést akkor nem vette tudomásul, s kilátásba helyezte, hogy bírósághoz fordul az ügyben.
A társaság jogi képviselője már ebben az időben is úgy nyilatkozott, szerződés híján az ügyet hiábavalóság jogi útra terelni, arról nem beszélve, hogy az ingatlan paramétereit figyelembe véve, még a megemelt ár is kedvező, hiszen a létesítményt a szabadpiacon ennél jóval többért eladható. Ha a helyhatósággal nem sikerül megegyezni, a Sió-Szer Kft. a rendelőt másnak adja el. A helyhatóság legutóbbi ülésén etikátlannak minősítette a cég magatartását. Többek között Balázs Árpád polgármester is kifejtette, a Sió-Szer illetékesei jól tudták, hogy az önkormányzat mindenképp vevő lesz az ingatlanra, hiszen a városrész betegellátása miatt az új rendelőre szükség van. Mindezt mérlegelve a testület úgy döntött, hogy a jövő évi költségvetés terhére kifizetik a 17,9 millió forintos vételárat és levonják az ügy tanulságait.
K. Zs.
