BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Koncesszióba adja közlekedését Dombóvár

A dombóvári képviselő-testület legutóbbi ülésén úgy döntött, hogy nem hosszabbítja meg szerződést a szekszárdi székhelyű Gemenc Volán Rt.-vel a helyi autóbusz-közlekedés működtetéséről - értesült helyhatósági forrásokból a NAPI Gazdaság. A városi tömegközlekedés üzemeltetésére rövidesen koncessziós pályázatot írnak ki. Ezen a többségi állami tulajdonban lévő cég nem kíván részt venni.

2001. október 17. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Hosszú évek óta tartó viták után a dombóvári képviselő-testület legutóbbi ülésén úgy döntött, hogy nem hosszabbítja meg a szekszárdi székhelyű Gemenc Volán Rt.-vel a helyi autóbusz-közlekedés működtetéséről szóló, idén júniusban lejárt szerződést. Az önkormányzatnál úgy vélik, a többségi állami tulajdonban lévő társaság jó ideje nem veszi figyelembe a város lakosságának igényeit sem a menetrend kialakításakor, sem pedig a járműpark fejlesztésekor. Az említett kérdésekben több tárgyalási fordulóban sem sikerült kompromisszumot kötni. A városi tömegközlekedés üzemeltetésére hamarosan koncessziós pályázatot írnak ki.
Szőllősi Ferenc, a Gemenc Volán Rt. vezérigazgató-helyettese a NAPI Gazdaságnak nyilatkozva kifejtette, hogy a helyi tömegközlekedés a megye minden városában veszteséges, a működtetés feltételeit eddig is csak a másutt képződő nyereség rovására tudták megteremteni. A dombóvári önkormányzat ráadásul időről időre olyan speciális, főleg szűk kört érintő igényekkel állt elő, amelyeket források hiányában nem tudtak teljesíteni. Arról nem beszélve, hogy a helyhatóság ehhez anyagilag sem tudott, illetve kívánt hozzájárulni. Az viszont kétségtelen, hogy a Dombóváron közlekedő autóbuszok elöregedtek - tette hozzá a vezérigazgató-helyettes.
A jelenleg 250 autóbuszt üzemeltető, 500 millió forint jegyzett és 1 milliárd forintot meghaladó saját tőkéjű Gemenc Volán Rt. idén 117 millió forint központi forrás segítségével is csak 8 új autóbuszt tud beszerezni, holott a járműpark megújításához évente legalább 20-25-re volna szükség. A 940 dolgozót foglalkoztató társaság tavalyi nettó árbevétele meghaladta a 3,1 milliárd forintot, az adózás előtti nyereség pedig elérte a 60 milliót. Idén 3,6 milliárd forint körüli nettó árbevétel mellett ugyancsak 60 millió forint körüli adózás előtti nyereséggel számolnak, ám ez önmagában csak csekély mértékű fejlesztést tesz lehetővé.
Szőllősi közölte, hogy a Gemenc Volán Rt. nem vesz részt a pályázaton, de amíg annak nyertese nem kezdi meg tevékenységét, a szolgáltatást változatlan formában ellátják.
K. Zs.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet