BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Árverezik a Klebelsberg-kúriát

Árverésen, 456 millió forintos indulóáron kínálja eladásra a jelenleg üresen álló, Klebelsberg-kúriaként ismert II. kerületi ingatlanát a Pest Megyei Önkormányzat. A műemléki védelem alatt álló ingatlan szomszédságában egy szalagtelek található, amelyet a kastéllyal együtt árul a kiíró. Az árverés kimenetele természetesen nem prognosztizálható, ám az új tulajdonos kilétét befolyásolhatja, hogy az ingatlanokra a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériumának és a helyi önkormányzatnak is elővásárlási joga van.

2001. április 25. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Pest Megyei Önkormányzat (PMÖ) május 21-én árverésre bocsátja a tulajdonában lévő Klebelsberg-kúriát. Az egykori kultuszminiszter jelenleg műemléki védelem alatt álló, 8375 négyzetméteres ingatlanát és a kúria szomszédságában lévő, műemléki környezetté nyilvánított szalagtelket összesen 456 millió forint kikiáltási áron hirdeti a kiíró. Az árverésre május 16-ig lehet jelentkezni, ám az árverési biztosítékot, 20 millió forintot május 10-ig kell letétbe helyezni. Az ingatlant május 3-án tekinthetik meg az érdeklődő befektetők. Az épületben korábban a Szent Rókus Kórház szanatóriuma működött, 2000 decembere óta azonban nem hasznosítja a PMÖ, így az jelenleg üresen áll. Állaga meglehetősen leromlott, a megyének nincs elegendő pénze a felújításra. A későbbi tulajdonosnak valószínűleg vállalnia kell a rekonstrukciót és az épület műemléki védettségéből adódó megannyi kötöttséget is. Az egykori miniszter dolgozószobáját például nem lehet átalakítani, annak érintetlenségét, illetve eredeti formában történő megőrzését a későbbiekben is vállalni kell. A kúria melletti hosszú, beépítésre nem alkalmas, 1217 négyzetméteres telekre csak a kastéllyal együtt lehet ajánlatot tenni az árverésen. Az ingatlanokra a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériumának (NKÖM) és a II. kerületi önkormányzatnak elővásárlási joga van. A II. kerületi önkormányzat minden bizonnyal szeretné megszerezni a kastélyt, ehhez végső esetben hitelfelvétellel is megteremtené a forrást, igaz, ehhez testületi döntés kell - mondta Porkoláb Mátyás, a kerület alpolgármestere, aki azt is elképzelhetőnek tartja, hogy az ingatlanok végül a kerület és az NKÖM közös tulajdonába kerüljenek.
Cs. I.

Csendes Iván
Csendes Iván

Ez is érdekelhet