A Tartalékgazdálkodási (TIG) Kht. tavaly májusban közbeszerzési pályázatot írt ki a szegedi kikötő bővítésére. A beszerzés tárgya 10 ezer tonna gabona tárolására alkalmas raktárhelyiség kivitelezése. Győztesnek a KÉSZ Kft.-t hirdették ki, de két versenytársa (a Délépítő Rt. és a Strabag Hungária Rt.) jogorvoslattal élt és megtámadta e döntést. Ezt követően a Közbeszerzési Döntőbizottság jogsértőnek találta az ajánlatkérő eljárását és megsemmisítette a határozatot. Novemberben újabb pályázatot írtak ki, amelyet ismét a KÉSZ Kft. nyert meg. Ennek értelmében a szegedi székhelyű cég építheti meg az egyenként 5 ezer tonna gabona tárolására alkalmas csarnokokat, amelyek pontosított műszaki tartalmú tervei már korábban elkészültek. A 190 milliós beruházás szerződés szerinti átadása április 30.
Ribizsár István
