Másodszor is sikertelenül zárult a Csongrád Megyei Önkormányzat pályázata, amelyen a volt szegedi képtár épületét kínálták eladásra. A belvárosban található ingatlan egy 761 négyzetméteres telekből és a rajta lévő 917 négyzetméter hasznos alapterületű épületből áll. A megyei hatóság ingatlana iránt többen érdeklődtek, ám a 96 millió forintos kikiáltási áron senki sem nyújtott be vételi ajánlatot. Veres Károlyné, az önkormányzat munkatársa közölte lapunkkal, hogy a legutóbbi tender ugyan sikertelenül végződött, ám a napokban komoly befektetőkkel egyeztetnek, így reális az esélye a pályázaton kívül történő értékesítésnek. Amennyiben sikerül eladni a meghirdetett áron az ingatlant, az ebből származó bevételt ingatlanvásárlásba forgatná vissza az önkormányzat. A szegedi Móra Ferenc Múzeum raktározási gondjait szeretné mielőbb megoldani a helyhatóság, ezért a Csillag börtön szomszédságában található épület emeleti részét kívánják megvásárolni a befolyt összegből (a földszinti helyiségek már a megyei önkormányzat tulajdonában vannak). Ez egyébként a volt árverési csarnok épülete.
A képtár most üresen áll, hiszen a város nem vállalta át annak üzemeltetését, ezt csak akkor tette volna meg, ha ingyen megkapta volna az épületet. A megye szerint a képtár működtetése városi feladat lett volna, ám ennek ellenére évekig a Móra Ferenc Múzeum tartotta fenn az intézményt. Bár a megye támogatná az épület képtárként történő üzemeltetését, az érdeklődők közül is csak kevesen tudnák ezt finanszírozni. Az épület adottságai alapján valószínűleg irodaházként működik majd tovább.
M. R. R.-Cs. I.
