Az egri önkormányzat február 7-én árverésen adta el a tulajdonában lévő Egertourist Kft. százszázalékos üzletrészét. Az árverést a korábbi eladási kísérlet kudarca után írta ki újra a tulajdonos önkormányzat. Farkas Imre városi főtanácsos korábban elmondta, hogy az értékesítés feltételei a befektetők szempontjából lényegesen kedvezőbbek voltak a 2000. november végén tartott licithez képest. A licit 8 millió forintról indult, ami 2 millió forinttal kevesebb a tavaly meghatározottnál. A társaság tulajdonát képező gyöngyösi irodán kívül Eger belvárosában egy 85 négyzetméteres iroda tízéves bérleti jogát is biztosítja az önkormányzat a pályázat nyertesének (NAPI Gazdaság, 2001. február 1., 8. oldal).
A szembetűnően alacsony vételárat a főtanácsos a társaság jelentős, mintegy 30 millió forint összegű tartozásával magyarázta. Ezek között köztartozás éppúgy van, mint munkavállalói tartozás és szállítói követelés.
Az üzletrész előző meghirdetésekor a kiíró még abban bízott, hogy talál olyan befektetőt, aki Eger turisztikai lehetőségeiben gondolkodva csak beutaztatással kíván foglalkozni. Csakhogy mivel egy érdeklődő sem akadt, a feltételeken némiképp lazítva immár az is lehetővé vált, hogy az új tulajdonos egyaránt végezzen ki- és beutaztatási tevékenységet. Az árverés eredménye végül cáfolta azt a korábban megjelent sajtóértesülést, miszerint japán befektetők vennék meg az utazási irodát. A liciten csupán a Panorama Tours Utazási Kft. képviselője jelent meg, és a meghirdetett 8 milliós áron jutott az egri társasághoz. Tarnai Sándor, a Panorama többségi tulajdonosa elmondta, hogy bár terveznek személycseréket az Egertourist élén, a társaság eddigi profilját szeretnék megtartani és azt színvonalasabb szolgáltatásokkal eredményessé kívánják tenni. A jól bejáratott Egertourist révén a Panorama nagy tételben lekötött külföldi útjaira ezentúl a hevesi megyeszékhelyről is utaztathat. Tarnai egyébként a városba történő beutaztatásban is jelentős tartalékot lát.
Csendes Iván
