Szentendre város önkormányzata február 15-i határidővel pályázatot hirdetett egy 7882 négyzetméter területű ingatlan megvásárlására és intézményi hasznosítására, továbbá kiszolgáló épület létesítésére és üzemeltetésére. A felkínált ingatlan pillanatnyilag megműveletlen földterület, irányára 220 millió forint. A képviselő-testület az elbírálás során előnyben részesíti a terület egészségügyi vagy szociális hasznosításával kapcsolatos ajánlatokat.
Azt is előnyösnek tartanák, ha áruházat, esetleg szállodát építenének a telekre, bár a lakáscélú kihasználást sem zárják ki, hiszen Szentendrén egyre több a betelepülő - mondta lapunknak B. Szabó Veronika főépítész. Az ingatlan vételárát az önkormányzat a jelenlegi tervek szerint működési költségeinek finanszírozására szeretné fordítani.
Eddig főként az egészségügyi hasznosítás iránt érdeklődtek a befektetők. Ennek az az akadálya, hogy a terület a 11-es út mellett fekszik, amelynek forgalma zavarná az egészségügyi központ kívánatos nyugalmát.
Az úgynevezett nagyparkolóra vonatkozó pályázatban (a meglevő parkolót a város a rendezési terv alapján a közeljövőben kétszeresére növeli) nincs irányár, hiszen a tervet és ennek alapján a befektetés nagyságát a pályázók ajánlják meg. A tender a meglevő parkoló melletti szolgáltató épület létesítésére szól. Az épületben az ajánlattevő a helyhatóság által előírt kötelező épületrészek mellett szabadon hozhat létre üzlethelyiségeket. A kész épület megállapodás szerinti időn belül az önkormányzat tulajdonába kerül, addig azonban a teljes haszon a befektetőt illeti, akinek földhasználati díjat kell fizetnie.
A fontosabb elbírálási szempontok közé tartozik, hogy a beruházó meddig vállalja a szociális helyiségek üzemeltetését, mikor adja át azt az önkormányzatnak, illetve mennyi földhasználati díjat fizet.
A főépítész több helyi vállalkozó érdeklődéséről számolt be.
W. E. R.
