Eger önkormányzata nyílt licites eljárás keretében immár másodszor kínálja megvételre a tulajdonában lévő Egertourist Kft. százszázalékos üzletrészét. A február 7-ére meghirdetett árverést a korábbi eladási kísérlet kudarca után írta ki újra a tulajdonos önkormányzat. Farkas Imre, a város címzetes főtanácsosa elmondta, hogy az értékesítés feltételei a befektetők szempontjából lényegesen kedvezőbbek a 2000. november végén tartott licithez képest. A licit indulóára 8 millió forint, amely 2 millió forinttal kevesebb a tavaly meghatározottnál. A társaság tulajdonát képező gyöngyösi irodán kívül, Eger belvárosában egy 85 négyzetméteres iroda tízéves bérleti jogát is biztosítja az önkormányzat a pályázat nyertesének.
Az Egertourist egykor a megyei önkormányzat tulajdonában volt. Arról, hogy a város milyen szándékkal és mennyiért vette meg a társaságot, nem kaptunk információt. A szembetűnően alacsony vételárat a főtanácsos a társaság jelentős tartozásával magyarázta, ám ennek összegét nem fedte fel.
Az üzletrész előző meghirdetésekor a kiíró még abban bízott, hogy talál olyan befektetőt, aki Eger turisztikai lehetőségeiben gondolkodva csak beutaztatással kíván foglalkozni. Csakhogy mivel egy érdeklődő sem akadt, a feltételeken némiképp lazítva immár az is lehetővé vált, hogy az új tulajdonos egyaránt végezzen ki- és beutaztatási tevékenységet. Farkas határozottan cáfolta azokat a korábban felröppent értesüléseket, amelyek Vadócz Péter, az Egertourist korábbi ügyvezetője, és egy lehetséges japán befektető között zajló tárgyalásról szóltak. Vadóczot egyébként a közgyűlés tavaly decemberben hívta vissza az ügyvezetői posztról. Farkas csak két belföldi vállalkozó érdeklődéséről tud.
Cs. I.
