Lapunk információja szerint a közeljövőben jelenteti meg Kecskemét Megyei Jogú Város Önkormányzata azt a pályázati felhívást, amelyben a város tulajdonában lévő gokartpálya tulajdonjoga lesz a tét. A korábban sikertelennek bizonyult eladási kísérlet nyomán a közgyűlés az ingatlan indulóárát 100 millió forintról 75 millióra mérsékelte, ezenkívül a beérkező ajánlatok elbírálásának jogát - a korábbi gyakorlattal szemben - a polgármester helyett a testület hatáskörébe utalta át. Nyirádi Judit, a város aljegyzője elmondta, hogy a korábbi tenderre egyáltalán nem érkezett ajánlat. A város az ingatlan gokartpályaként történő hasznosítása mellett tette le voksát, ám a területre 2005-ig bérleti joggal rendelkező, gépjármű-kereskedéssel is foglalkozó Tormási Kft. ügyvezetője, Tormási Attila szerint a város ezzel a döntésével kizárja a rentábilis hasznosítás lehetőségét. Tormási meglehetősen szigorúnak minősítette azt a kitételt, amely szerint az ingatlanra vonatkozó működtetési profilba a gokartpályán s az ezzel összefüggő gokartversenyek rendezésén kívül más nem fér bele. Az ügyvezető elmondta, hogy a 80-as évek elején, amikor a pálya épült, a gokartsport még lényegesen népszerűbb volt Magyarországon, mint napjainkban. Akkor körülbelül 250 igazolt versenyző volt az országban, ám ez a szám mára a sportág népszerűségének süllyedésével párhuzamosan a harmadára zsugorodott. A szponzorok lassan elmaradtak, és hirdetések nélkül képtelenség eladni a gokartot. Az állami tulajdonlás idején, a város egyik piacának szomszédságában lévő, 6,9 hektár területű, belterületi, összközműves ingatlanon társadalmi munkában épült létesítményt éppen a hasznosítás megoldása végett adták bérbe a Tormási Kft.-nek.
Az aljegyző korábban lapunkat arról tájékoztatta, hogy a város nem volt elégedett a pálya fejlesztésével, a versenyek rendezésének sűrűségével, ezért döntött időközben az értékesítés mellett. A korábbi feltételezések szerint a terület bérleti jogával jelenleg is rendelkező társaság azért nem akart többet invesztálni a pálya továbbfejlesztésébe, mert bérlőként nem látta biztosítottnak pénze megtérülését (NAPI Gazdaság, 2000. augusztus 17., 7. oldal). A jelek szerint azonban Tormási a mérsékelt indulóár mellett sem kíván pályázni az ingatlan tulajdonjogára, mert szerinte csak abban az esetben lenne érdemes komolyan megfontolni az ingatlan további működtetését, ha a létesítmény a gokartversenyektől némiképp eltérő rendezvények helyszíneként is használható volna. Az ügyvezető szerint abban az esetben, ha a tender sikerrel jár, és a terület új gazdája a tulajdonjog után az ingatlanra vonatkozó bérleti jogot is meg kívánja szerezni a Tormási Kft.-től, azt várhatóan mintegy 5 és 10 millió forint közötti összegért megvásárolhatja majd a jelenlegi bérlőtől.
CS. I.
