Az érintőképernyős telefonok áradatába becsatlakozó Sony Ericsson nem sokkal a Vivaz bejelentése után annak teljesen kicsúsztatható, qwerty billentyűzetű utódjával, a Vivaz Pro készülékkel is előrukkolt. A négysoros billentyűzet kiosztása ésszerű és kényelmes, a gombok jól reagálnak a nyomásra. A készüléket a Symbian S60 operációs rendszer ötödik generációjával látták el, ami modernebb társainál talán kevésbé, de azért kellő mértékben testre szabható, bővíthető, az alapfunkciókat tökéletesen lefedő platform. Az extrák között megtalálható a Quickoffice, az Adobe Reader, a Facebook és a YouTube kliens, valamint a Sony Ericsson többi készülékéből már jól ismert zeneszám-felismerő szoftver, a TrackID is. A telefonban a beépített gps-vevő, a wifi és a szabványos mikro usb-csatlakozó is megtalálható, ez utóbbi régóta várt változtatás a Sony Ericsson készülékeiben. A kijelző képminősége megfelelő, napfényben is jól olvasható, hátránya azonban, hogy rezisztív technológiával készült, ami elsősorban a stylusszal való használathoz optimális. Némi gyakorlással az ujjbegyes használat sem ütközik nehézségbe, ám a készülék ilyen szempontból nagy jóindulattal sem nevezhető kezes báránynak. A telefont az előd 8,1 megapixeles fényképezőgépéhez képest kisebb, 5,1 megapixeles érzékelővel látták el (szebb képeket produkál a sima Vivazéinál). Ettől függetlenül a Pro fényképezője is képes 720p-s hd-felbontású videók készítésére, egész jó minőségben. Javultak a készülék zenelejátszási képességei is, ami a 3,5 milliméteres fülhallgató-kimenettel ötvözve szintén a személyre szabhatóságot erősíti, bár kihangosítva már megtörik a varázs. Más kérdés, hogy a teljes billentyűzet és a hd-videók rögzítésének lehetősége ellensúlyozza-e a 90 ezer forint körüli áron kapható készülék kissé lomha operációs rendszerét és érzéketlen érintőképernyőjét.
