BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Holnap rajtol a 42. Kékszalag

2010. július 1. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Miután az idei, sorrendben a 42. Kékszalag T-Mobile Nagydíjon a hagyományos, egytestű hajóknál jóval gyorsabb katamaránok is rajthoz állhatnak, jó esély van arra, hogy megdől a Nemere II által még 1955-ben felállított 10 óra 40 perces rekord - legalábbis erre számítanak a legpatinásabb balatoni vitorlásverseny szervezői. Ehhez persze jó szélre is szükség lesz. Az idén várhatóan már 700 hajóból álló mezőny július 3-án Balatonfüredről, illetve Balatonfűzfőről vág neki a légvonalban 150 kilométeres távnak. A tíz éve veretlen Litkey Farkas és csapata szintén katamaránnal szeretné kivívni tizedik győzelmét. A szövetség társelnöke, Wossala György két olimpiai bajnok társaságában száll vízre, és az indulók között lesz számos külföldi és hazai híresség is. Információink szerint a versenyen az idén már 40 lábas hajók is rajthoz állnak. Az utánpótláskorúaknak kiírt Kékpántlikával már pénteken elkezdődő Kékszalagra és a hozzá kapcsolódó fesztiválokra 30-35 ezer látogatót várnak, a programok között szinkronrepülés és ballonvadászat is szerepel. A térség szállodái és utazásszervező cégei szerint a legrangosabb hazai vitorlásverseny évek óta 15-20 százalékos forgalomnövekedést generál, az utóbbi években külföldről is egyre nagyobb az érdeklődés: az idén például 150-200 fős finn és norvég csoportokat is várnak. A kontinens leghosszabb versenyének jelentős szerepe van abban is, hogy a vitorlázás iránt egyre nagyobb az érdeklődés. Tófalvy Péter balatonfüredi hajókereskedő szerint a gazdasági válság által megtépázott ágazat ebben az időben legalább néhány hétre magára talál: a Kékszalagtól a forgalom növekedését várják a hajókölcsönzők, sőt még az ingatlanforgalmazók is.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet