BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ismét megnyílt a pécsi Vasarely Múzeum

2010. május 27. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A teljes rekonstrukciót követően újból látogatható a pécsi Vasarely Múzeum: az Európa kulturális fővárosa program keretében nemcsak a patinás épület újult meg, hanem a városban született világhírű művész állandó kiállítása is. Az unoka, Pierre Vasarely közreműködésével kialakított múzeumban külön teremben mutatják be Vasarely feleségének, Claire-nek, illetve Yvaral néven alkotó fiának a műveit, egy másik teremben a Vasarelyről készült filmeket vetítik. Victor Vasarely - Vásárhelyi Győző - hetvenéves korában döntött úgy, hogy mintegy 400 válogatott munkát adományoz szülővárosának, az első állandó kiállítás 1976-ban nyílt meg.

A Vasarely Múzeum újjászületése is része a pécsi múzeumi negyed rekonstrukciójának, ami közel 1,5 milliárd forint értékű uniós támogatással valósul meg. Az új burkolattal, kandeláberekkel ékes Káptalan, illetve Papnövelde utcában teljesen megújul hét, korábban is állandó kiállításoknak, múzeumoknak otthont adó műemléképület is. A Modern Magyar Képtár XX. századi gyűjteménye a Régi Vármegyeházán lesz látható és a negyed épületei adnak otthont többek között a Martyn Ferenc-gyűjteménynek, valamint Amerigo Tot és Nemes Endre állandó kiállításának.
Körtési Zsolt

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet