Az idei húsvét nyertesei a nyúlkölcsönzők lehetnek: sok dunántúli városban tucatszám jelentek meg a tapsifülesek bérlésére biztató hirdetések az ünnep előtt. A tenyésztők egy része piacokon, bevásárlóközpontok előtt, sőt az utcán is kínálja portékáját, a legélelmesebbek pedig már az osztrák piacra is betörtek. Idén tavalyhoz képest megháromszorozódhat a forgalom - véli Tancsik László, aki Szombathely közelében foglalkozik nyúltenyésztéssel és eddig már több mint kétszáz nyuszit adott bérbe húsvétra. Tancsik szerint ez nem nagy üzlet, hiszen csak néhány száz forintos bérleti díjat kér - némi kaució mellett -, de manapság minden fillér számít, sok család pedig évek óta visszajár hozzá. Rudnai Balázs győri tenyésztő arról számolt be lapunknak, hogy bár az elmúlt években egyre nagyobb lett a konkurencia, tavaly már az anyaállatokat is haza akarták vinni, ráadásul a nyulak harmadát, negyedét nem hozzák vissza, ami tulajdonképp azt jelenti, hogy elég jó áron sikerül eladni. A bérbeadással foglalkozó gazdák döntő többsége akár hónapokkal később is visszafogadja jószágát, tavaly több olyan eset is volt - mondta el Rudnai -, amikor a szépen felhizlalt állatot csak azért vitték vissza nyáron, mert szabadságra ment a család. A mosonmagyaróvári Seres Béla idén Ausztriában is próbálkozik: a Kismartonba átvitt negyven nyuszit mind eladta, s ott a haszon is nagyobb - igaz, a költségek is magasabbak.
