Harmadik alkalommal rendezi meg a Mangalicatenyésztők Országos Egyesülete a Mangalicafesztivált: február 5-7. között a Vajdahunyadvárba költözik a "mangalicások" zöme. A több mint 100 kiállító mintegy negyede húsfeldolgozó cég, felvonulnak a mangalicatermékek legnagyobb hazai előállítói is - közölte Veégh Attila, a fesztivál egyik szervezője. Az eddigiekhez hasonlóan most is lesz lehetőség a közvetlen értékesítésre, nemcsak a húsok, mangalicakészítmények vagy akár a mangalicatöpörtyűvel töltött csokoládé, hanem más termékek, például sajtok, lekvárok készítői számára is.
Az utóbbi években egyre elterjedtebb a mangalicahús közvetlen értékesítése, kialakult egy törzsvásárlói kör, amely csak egyes termelőktől hajlandó vásárolni és ezért akár az ország másik végébe is elutazik - mondta el Tóth Péter, az egyesület elnöke. Ebben az igazodási pontként szolgáló fesztiválnak is komoly szerepe van, ahogyan abban is, hogy olyanokat is sikerült megnyerni a mangalicahúsnak, akik egyébként elutasítják a hagyományos sertéshús fogyasztását. Az egyesület idén még kétszer tart mangalicanapokat: húsvét táján Debrecenben, a kelet-magyarországi tenyésztők és feldolgozók meghívásával, ősszel pedig a Dunántúlon.
