BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Huszadszor indul a Szupermaraton

Több tíz millió forinttal kisebb költségvetéssel, de a szervezők szerint a korábbi színvonalon indul október 19-én a Bécset, Pozsonyt és Budapestet összekötő maraton.

2009. szeptember 24. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Huszadik alkalommal rendezik meg a Bécs-Pozsony-Budapest Szupermaratont október 19-e és 23-a között. Az összesen 320 kilométeres futáson 15 ország mintegy ezer versenyzője vesz majd részt, köztük olimpiai, világ- és Európa-bajnok magyar kajak-kenusok és öttusázók. A verseny az október 23-i nemzeti ünnepen, a budapesti Városligetben ér véget - jelentette be Nagy Sándor, a szervezőbizottság elnöke a bemutató sajtótájékoztatón. Nehézséget okoz, hogy a Samsung kelet-európai részlege - a korábbi fő támogató - teljesen leállt a szponzorálással, a gazdasági helyzet miatt a dél-koreai cég vezetése nem engedélyezte a támogatást - mondta lapunknak az elnök. A jövő évi verseny fő támogatójáról már megvan a szervezők elképzelése, idén azonban ennek hiányában tartják meg a rendezvényt. A verseny teljes költsége mintegy 150 millió forint, a fő szponzor kiesése több tíz milliós hiányt jelent. Emiatt némileg csökkent a díjazásokra fordítható összeg - mondta el a szervezőbizottság elnöke -, a verseny színvonalán azonban szándékaik szerint ez nem mutatkozik majd meg. Az Önkormányzati Minisztérium a kiemelt jelentőségű szabadidősport-események nyertes pályázatai között támogatja a rendezvényt, de az állami hozzájárulás a teljes költségvetés csupán néhány százalékát teszi ki, tavalyhoz képest pedig közel a felére esett vissza az értéke.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet