Jövő februárban először lehet magyar versenyzője a Bocuse d'Or nemzetközi gasztronómiai versenynek: az első hivatalos válogatást a következő Foodapest kiállításon rendezik - az erről szóló megállapodást tegnap írta alá Benoit Barbault, a Hungexpo Zrt. kereskedelmi igazgatója és Kreil Vilmos, a Bocuse d'Or Hungary elnöke.
Szakmai vélemények szerint nyolc olyan séf van ma Magyarországon, aki alkalmas lehet a versenyen való részvételre, közülük kerül majd ki az, aki képviselheti az országot a jövő nyáron Genfben, a Bocuse d'Or európai döntőjében, és ha ott is helytáll, akkor a két év múlva esedékes lyoni világbajnokságon. A győztes a hazai megmérettetés pénzdíja mellett szakmai segítséget is kap a Magyar Bocuse d'Or Akadémiától a genfi döntőre való felkészüléshez, továbbá egy európai gasztrokörutazást is, amelynek során Michelin-csillagos éttermekben tájékozódhat az aktuális trendekről. Eredményes szerepléssel Magyarország ismét fölkerülhetne az európai gasztronómiai térképre, hosszabb távon pedig azt reméljük, hogy megélénkül, megújul a hazai gasztronómia - mondta Kreil Vilmos.
A Hungexpo egyébként már a jövő évi kiállítások szervezésénél tart. A koncepcionális átalakítás jegyében újra kétévente rendezik majd meg a Foodapest és az ahhoz kapcsolódó Foodatech kiállítást - idén elmarad az élelmiszer-ipari seregszemle, jövőre azonban az UKBA nemzetközi cukrász-, sütőipari és gasztronómiai szakkiállítással egy időben, február 21-24. között rendezik meg. Mind a Bocuse d'Or, mind pedig az ugyanakkor megrendezendő junior cukrász-világbajnokság nyitott lesz, vagyis nem csak a szakmai közönség látogathatja.
