BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új vezető került a magyar Nabucco élére

2012. február 3. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Nabucco Gas Pipeline Inter­national GmbH február 1-jei hatállyal Bercsi Gábort nevezte ki ügyvezető igazgatónak a magyar Nabucco-vállalat (NNC), a Nabucco Magyarország Gázvezeték Kft. élére. Bercsi ezt megelőzően is az energiaszektorban dolgozott, több mint tíz évig volt az RWE (illetve Elmű-Émász)-leány Sinergy Kft. ügyvezető igazgatója, valamint március 31-ig a Magyar Kapcsolt Energia Társaság elnöki posztját is betölti. Az új vezető Leskó Pétert váltja a Nabucco Magyarország élén, aki 2009 decemberétől vezette a 2007 júliusában bejegyzett kft.-t.

A Nabucco projekt környezetvédelmi és társadalmi hatástanulmányának elkészítése jelenleg is tart Magyarországon. A környezetvédelmi engedélyezési eljárásban a magyar szakaszra eddig összesen három engedélyt adtak ki a hatóságok. Az utolsó engedély kiadása 2012 első negyedévében várható. A több mint 3800 kilométeres Nabucco csővezeték megépítését 2002 óta tervezik; célja, hogy csökkentse az uniónak az orosz gázszállításoktól való függőségét. A cső évi 31 millió köbméter gázt lenne képes szállítana Kelet-Törökországból az ausztriai elosztóba. A gázvezetékrendszert a tranzitországokban − így Magyarországon is − a nemzeti cégek, a Nabucco Gas Pipeline International leányvállalatai építik majd meg. Az anyacég 2004 júniusában jött létre a Nabucco gázvezeték építésére és működtetésére, központja Bécsben működik.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet