Főleg az okos telefonok, táblagépek és okos televíziók gyártóinak növekvő megrendelései folytán éves összevetésben 21 százalékkal, 137,8 millió fontra ugrott a chipeket tervező és szabadalmaztató brit ARM Holding árbevétele, szemben a 123,6 milliós elemzői várakozásokkal. A többek közt az iPhone-okban és iPadekben használt chipeket licencelő társaság adózás előtti nyeresége közel felével emelkedve, 66 millió fontra szökött − írta a Reuters.
Az ARM vezetőségének ambiciózus tervei szerint a cég 2015-re a hordozható számítógépek piacán 40 százalékosra bővíti részesedését, a jelenleg legnagyobb piaci szereplőnek számító amerikai Intel kárára. A két vállalkozás közti fő különbség, hogy míg az Intel integrált vállalatként maga tervezi chipjeit és azok architektúráját, a brit cég főleg az innovációban erős, fejlesztéseit licenceli, így a gyártást jellemzően délkelet-ázsiai vállalatok végzik, amelyek jogdíjat fizetnek a felhasznált tervek után. A brit cég által fejlesztett chipek előnye, hogy lényegesen kisebb az áramfelvételük, így a mobil eszközök akkumulátorait is jobban kímélik. A társaság előretörését a számok is igazolni látszanak − míg az okos telefonokba és hordozható számítógépekbe az utolsó negyedévben leszállított 1,2 milliárd darab chip tízszázalékos bővülést jelent éves összevetésben, a nem mobil eszközökbe szerelt 1 milliárd darab már 40 százalékos növekedéssel járt.
