Március elején újraindul a gyártás a NABI Gyártó és Kereskedelmi Kft. kaposvári autóbuszgyárában, ugyanis a kaliforniai Los Angeles közlekedési vállalata újabb, 150 darabos megrendelést hív le a NABI-val 2008-ban megkötött keretszerződésből − adta hírül a társaság. Az üzem a teljes kapacitás elérése után mintegy 200 főnek biztosít majd munkát. A mostani megrendelés csaknem 14 méteres, városi és elővárosi viszonylatban közlekedő járművekről szól. Los Angeles városa tavaly pénzügyi nehézségek miatt szüneteltette autóbuszflottája megújítását, a NABI ezért kényszerült a kaposvári üzem termelésének felfüggesztésére, ez akkor 60 fős elbocsátással járt.
Az amerikai fél ezzel negyedszer hív le opciós megrendeléséből, a mostanival együtt összesen közel kétezer kompozit, valamint a cég budapesti üzemében készülő acélvázas NABI autóbuszt működtet majd a Los Angeles-i közlekedési vállalat. A NABI tavaly augusztusban közölte, hogy ötven autóbuszt szállít az amerikai Florida szövetségi állam Broward County közlekedési vállalatának, ott így összesen 170-re emelkedett magyar buszok száma (Napi Gazdaság, 2011. augusztus 29.). A NABI reméli, hogy hamarosan a magyarországi közlekedési vállalatok is a megrendelői közé kerülnek.
