A pénzügyi rendszer ellen tiltakozó \"foglald el a Wall Streetet\" mozgalommal szemben Hongkongban a brókerek vonultak az utcára tiltakozni. Indokuk sokkal prózaibb: tovább rövidülhet az ebédszünetük. A tőzsdét üzemeltető HKEx székháza előtti tüntetésen mintegy ezren vettek részt a szakszervezeti elnök szerint − írta a Bloomberg. A hongkongi tőzsde vezetősége tavaly vágta vissza a kétórás ebédszünetet másfélre, ez a tervek szerint március elejétől egy órára olvadna. Ettől a forgalom felpörgését remélik, emellett jobban igazodnának a régiós tőzsdék nyitva tartásához is. (Japán tavaly rövidítette egyórásra a déli szünetet, míg Szingapúrban teljesen el is törölték, csatlakozva Ausztrália, Korea és India modelljéhez. Sanghajban viszont még másfél órás a szünet.)
A brókerek szerint az ebédidőben az üzletkötők ügyfélkapcsolataikat ápolják, a lazább hangulatú megbeszélésekből nagyobb üzletek is születhetnek. A ritkuló ügyféltalálkozók akár a forgalom csökkenéséhez is vezethetnek, ezt igazolja az is, hogy a másfél órás ebédszünet bevezetése óta a korábbi 69,8 milliárd hongkongi dolláros napi átlagforgalom 67,8 milliárdra csökkent, a gazdát cserélő részvények darabszáma több mint negyedével esett vissza. Igaz, egyes iparági szereplők szerint mindez az általános tőkepiaci hangulat romlásának tudható be.
