Új vezérigazgató irányítja szombat óta a Vértesi Erőmű Zrt.-t (VÉ) Kovács András Zoltán személyében. A zrt. élén Magyari Józsefet váltó Kovács 1980 és 2010 között a paksi atomerőműben dolgozott. Ezt követően a Magyar Villamos Művek Zrt. (MVM) termelési főtanácsadója lett. Az MVM csoporton belül a Kárpát Energo Zrt. igazgatóságának elnöke, a Mátrai Villamos Művek fb-tagja és az MVM GTER fb-elnöke. A társaság közgyűlése arról is döntött, hogy a zrt. igazgatóságának tagjai január 7-től Nagy Sándor, Kovács András Zoltán, Havelda Tamás, Varga László és Zsebők István.
A VÉ közleménye szerint a csődhelyzetből júliusban kikerülő erőmű \"2010 májusában kinevezett vezetése sikerrel végrehajtotta feladatát, megnyugtatóan rendezte a társaság adósságállományát és a munkavállalók jövőjét\". A csődegyezség alapján a 20 milliárd forintos tartozást felhalmozó vállalat 5,6 milliárd forintot fizet hitelezőinek. A társaság 2010 augusztusában került csődvédelembe, az akkori közlések szerint a korábbi vezetés hibás döntéseiből eredő likviditási problémák miatt.
