Augusztusban alig húsz százalékra zsugorodott a közvetlen tőkebefektetések összege Romániában. Az év nyolcadik havában a külföldi tőkebefektetések összege alig érte el a 21 millió eurót, ami több mint 82 százalékos visszaesést jelent az előző év azonos havához − derül ki a bukaresti jegybank tegnap közzétett adataiból. Az év első nyolc hónapjában az ország határain kívülről érkező tőke 1,13 milliárd eurót tett ki összesen, 52 százalékkal kevesebbet, mint 2010. augusztus végén. A jegybank adatai szerint a nyolchavi egyenleg alig 34 százalékban fedezi a folyó fizetési mérleg hiányát, amely augusztus végén 3,3 milliárd eurón tetőzött.
Az elmúlt két év során az országba érkező befektetések drámai mértékben csökkentek: míg 2007-ben és 2008-ban 9-9 milliárd euró érkezett az országba, addig 2009-ben az FDI összege alig 2,6 milliárd euró volt.
