BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az USA-ban gyártana terepjárót a FIAT

2011. szeptember 2. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az USA-ba készül átvinni a városi terepjárók (SUV) gyártását a FIAT S.p.A − írta az ügyhöz közel álló forrásra hivatkozva a Bloomberg. A Chrysler Group LLC-t ellenőrző olasz autóipari csoport a Jeep márka mellett a még csak tervként létező Alfa Romeo SUV-ot is a tengerentúlon gyártaná az értesülés szerint.

A FIAT tavaly novemberben jelentett be egy egymilliárd eurós fejlesztési programot, amelynek eredményeként évi 280 ezer SUV került volna ki legrégebbi üzeméből, a torinói Mirafioréból − elsősorban az amerikai piacot megcélozva −, az új gyártósort 2012 negyedik negyedévében tervezték beindítani. Azóta az euró 9 százalékkal erősödött a dollárral szemben, így kevésbé tűnik jó ötletnek, hogy Európában készüljön egy alapvetően az USA-ba szánt autótípus. A mostani hírek szerint Mirafioréból ehelyett egy még csak tervként létező városi kisautó kerülhetne ki.

Az elképzelést ma vitatja meg a FIAT-Chrysler közös igazgatóságának torinói ülése − értesült az Il Sole-24 Ore olasz gazdasági napilap. Ma a lengyelországi Tychyben készülnek FIAT-kisautók − a csoporton belül ez a leghatékonyabb egység, de az új Panda gyártását mégis elviszik onnét Nápoly környékére és csak az 500-asok új verziójának összeszerelése marad a lengyel üzemben.
A FIAT európai piaci részesedése az első félévben 7,2 százalékra zsugorodott az egy évvel korábbi 8,1 százalékról (összesen 530 228 kocsit adtak el).

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet