Megemelte egész éves bevételnövekedési előrejelzését a Nestlé SA, miután az idei első félévben 7,5 százalékos pluszt tudott elérni (organikusan, azaz felvásárlások és vállalatértékesítések, valamint árfolyamváltozások nélkül számolva). Ez jócskán meghaladja a Bloomberg 6,5 százalékos elemzői konszenzusát, így a világ legnagyobb élelmiszer-ipari csoportjának vezetése most arra számít, hogy az egész éves organikus bővülés a hosszú távú 5-6 százalékos célsáv felső végénél lesz majd. A Nestlé egy olyan időszakban is jól teljesített − emelte ki közleményében Paul Bulcke vezérigazgató −, amelyet politikai és gazdasági bizonytalanságok, természeti katasztrófák, emelkedő nyersanyagárak és az erős svájci frank határoztak meg. E tényezők a második félévben is kihívást jelentenek a svájci csoportnak, ráadásul a fejlett világban romló fogyasztói bizalom mellett, ám várakozásai szerint az árazás segíthet majd ezen.
Az első félévi bevételnövekedést mindenekelőtt Ázsia hajtotta, ahol 12 százalékos forgalombővülést értek el azt követően, hogy egyre több vidéki térségben is jelen vannak már az alacsonyabb jövedelműeknek szánt termékeikkel. Az elemzők által vártnál jobban nőtt a forgalom Amerikában és Európában is (5,6, illetve 4,1 százalékkal), különösen jól fogytak mindkét régióban a Nescafé-termékek. A nem organikusan számolt árbevétel a Reuters konszenzusának megfelelően 41 milliárd frankra csökkent, ami 13,8 százalékos mínuszt jelent − ez azonban szinte teljes mértékben az erős franknak tudható be.
