Sok hányattatás után már az új Wesselényi utcai épületben nyitja meg a tanévet a Zeneakadémia. A 11 milliárd forintos fejlesztési és rekonstrukciós munkák első eredményének tekinthető épületbe − amely hatmilliárdba került − az irodák, a gyakorlótermek, stúdiók és tantermek költöznek. Nem ilyen biztató a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem főépületének jövője.
Bár a kivitelezésre szóló közbeszerzési pályázatot lezárták, az egyik vesztes cég jogorvoslati kérelme miatt szerződéskötésre mind ez ideig nem került sor. Márpedig ha időre − vagyis jövő év végére − nem készül el a patinás épület teljes rekonstrukcója, veszélybe kerül a 10 milliárdos uniós támogatás is. Bányai Miklós, az intézmény miniszteri biztosa szerint azonban augusztusban megköthetik a kivitelezői szerződést a nyertes Arcadom−Laki−Swietelsky konzorciummal és így tartható lesz a határidő is − annak ellenére, hogy az intézmény büdzséjében jelentős lyuk tátong.
A biztos számításai szerint a felújításról döntő kormányhatározat 2007-es bejelentése és a megvalósítás közt eltelt idő együttesen egymilliárdos veszteséget okozott a Zeneakadémiának − és ennek csak negyedét tette ki a megszorítások miatti zárolás. Az elmaradt bevételek, a főépületből való kiköltözést követő bérleti díjak és a finanszírozáshoz kapcsolódó kamatkiadások együttesen súlyos terhet raktak az intézmény \"vállára\".
A kilábalás Batta András rektor szerint nem csupán a kiadások mérséklésével, de a saját bevételek növelésével érhető el. Mivel a költségek 70 százalékát a bérek teszik ki, az órarendet is átalakítják − ugyanakkor el kívánják kerülni az elbocsátásokat. Az új adminisztratív épület − és a megújuló patinás főépület − lehetőséget teremt arra, hogy koncertszervezéssel és a high-tech stúdiók bérbeadásával is pluszjövedelemre tegyenek szert. Szóba került az intézményhez tartozó, de kihasználatlan épületek értékesítése is. Ezzel legalábbis enyhíthető lenne az akadémia jelenlegi aggasztó hiánya.
