Az AC Milan tőzsdére viteléből vagy egy részének eladásából próbálhatja meg előteremteni Silvio Berlusconi azt az 560 millió eurót, amelynek kifizetésére szombaton kötelezte a milánói bíróság. A még a semmítőszék elé kerülő ítélet szerint a Berlusconi család médiaholdingja, a Fininvest húsz évvel ezelőtt vesztegetés segítségével halászta el a konkurens CIR elől a Mondadori lap- és könyvkiadót, s ezért kártérítés jár az ősrivális Carlo De Benedetti érdekeltségi körébe tartozó holdingnak.
Ezt az összeget még a sokszoros milliárdos Berlusconi-család is megérezné − derül ki a döntés utáni nyilatkozataikból −, így merülhetett fel újból, hogy vevőt keresnek a Fininvest 100 százalékos tulajdonában levő AC Milan egy részére. Két évvel ezelőtt már keringtek a futballklub körül Dubaiból érkező befektetők, de akkor maga Berlusconi állította le a tárgyalásokat. Szóba került korábban lehetséges partnerként a Gazprom is − az olasz kormányfő köztudottan jó kapcsolatokat ápol Vlagyimir Putyinnal és számos oligarchával, így most újból felvetődött, hogy akár orosz kézbe is kerülhet az olasz bajnokcsapat egy része.
Lehetséges alternatívaként említette az Il Sole-24 Ore gazdasági napilap azt is, hogy a Milant bevezetik a hongkongi tőzsdére. Ott debütál a Manchester United is − a brit klub 1,7 milliárd fontot akar összeszedni − és ott vittek piacra az utóbbi időben több olasz társaságot is, köztük a Prada divatcéget. A hongkongi tőzsde vezetése állítólag kifejezetten ambicionálja, hogy világszerte ismert olasz brandek jelenjenek meg parkettjén − a Milan pedig a legismertebbek közé tartozik Ázsiában, ahol a focicsapat milliós szurkolótábort is magáénak tudhat.
