BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az utolsó munkanap a walesi Boschnál

2011. június 29. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Holnap lesz az utolsó munkanap a Bosch walesi járműalkatrész-üzemében, ahonnan Magyarországra telepíti a gyártást a német csoport − emlékeztetett a BBC. A világ legnagyobb autóipari beszállítója tavaly januárban döntött a Cardiff közelében, Miskinben működő üzeme áttelepítéséről, ami a tervek szerint idén fejeződhet be. A Bosch mintegy 900 alkalmazottat foglalkoztatott 1991-ben, 21 millió fontos helyi támogatással létrehozott miskini gyárában, ebből a zárásra 489-en maradtak.  A telephelyet októberben a gloucestershire-i Renishaw veszi át, de azt még nem tudni, milyen célra (a Renishaw egyebek közt egészségügyi berendezésekhez és szélerőművekhez gyárt alkatrészeket).

A Bosch azzal indokolta döntését, hogy a walesi üzemben előállított generátor-részegységek értékesítése visszaesett a válság miatt, miközben erősödött az autóipari szektorra nehezedő költségcsökkentési nyomás. A magyarországi munkaerőköltségek nagyjából a walesiek kétharmadára rúgnak − idézte a német cég megvalósíthatósági tanulmányát a BBC.

A Bosch-csoport Magyarországon miskolci, budapesti, egri, hatvani telephelyein közel 7 ezer főt foglalkoztat. A német vállalkozás 1899 óta van jelen Magyarországon − írta az MTI-Eco −, az 1991-ben újjáalapított regionális kereskedelmi kft.-ből mára Magyarország második legnagyobb külföldi ipari munkaadója lett, termékeit jelenleg 12 vállalat gyártja és forgalmazza az országban.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet