BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bérfizetés következhet a Saabnál

2011. június 28. kedd, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Lélegzetvételhez jutott a Saab autókat gyártó Swedish Automobile NV, amely a múlt héten arról számolt be, hogy még az alkalmazottak bérének kifizetéséhez elegendő pénz sincs a kasszában (Napi Gazdaság, 2011. június 24.). A nemrég még Spyker Cars NV néven ismert cégtől egy meg nem nevezett kínai társaság 582 Saab gépkocsit vásárolt 13 millió euró készpénzért − írta a Reuters. Ebből kifizetik a béreket − közölte a cég vezérigazgatója, Victor Müller − és néhány beszállítói számlát is ki tudnak egyenlíteni. Ez utóbbit vitatja az FKG beszállítói szövetség − értesült a Dow Jones −, szerintük a készpénzinjekció csak a bérekre elég, a beszállítások leállítása miatt három hónapja akadozó termelés újraindításához már nem.

Az FKG vezérigazgatója, Svenake Berglie szerint 76−86 millió euró körüli összegre volna szükség ahhoz, hogy újra megkezdődhessen a gyártás a Saab egyetlen, trollhattani üzemében. A Swedish Automobile tegnap közölte, továbbra is számítanak arra, hogy lesz valami a cég iránti befektetői érdeklődésekből. Korábban már megállapodtak arról, hogy eladják a cég több mint 50 százalékát két kínai társaságnak, de ezt még se a kínai, se a svéd hatóságok nem hagyták jóvá. Fenntartja ajánlatát a Spyker korábbi többségi tulajdonosa, Vlagyimir Antonov üzletember is, ám ennek elfogadásához az Európai Beruházási Bank (EIB) áldására is szükség volna. Az EIB 400 millió eurós hitelkeretet nyitott a Saab gyártójának, annak a fedezete pedig a Saab ingatlanvagyona, amelyet Antonov is bevonna a maga befektetési ajánlatába.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet