BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb csata a Kína−Google kiberháborúban

2011. június 3. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Google szerint kínai hackerek próbálták feltörni több száz felhasználója − nagyrészt magas rangú amerikai és dél-koreai köztisztviselők − e-mail-fiókját. A legnépszerűbb internetes keresőről és levelezőprogramról közismert Google még szerdán ismerte fel, hogy több száz Gmail-felhasználó fiókját követik Kínából, egészen pontosan Jinan tartomány egyik szakiskolájából. A hackerek a phishing nevű technikával szerezték meg a felhasználók jelszavait − akik között kínai emberi jogi aktivisták, valamint dél-koreai és amerikai újságírók, katonák és köztisztviselők is voltak −, és utólag módosították a beállításokat, ezzel megsemmisítve a behatolás nyomait. A távol-keleti ország és az amerikai internetes cég között nem ez az első összezördülés, idén januárban azzal vádolta a Google Kínát, hogy a cég emberi jogi ügyekben kifejtett kritikája miatt összehangolt kínai kibertámadások érték, és az ügy következményeként Hongkongba vitte szervereit. A kínai külügyminisztérium szóvivője tiltakozott, nyilatkozata szerint elfogadhatatlan, hogy Kínát vádolják a támadásokkal. Független szakértők szerint sem egyértelmű a kínai állam bűnrészessége: az East-West Center elemzője szerint a leggyakrabban bűnszervezetek vagy magánszemélyek állnak az ilyen kibertámadások mögött − igaz, ebben az esetben a politikai célpontok felettébb valószínűvé teszik a kínai titkosszolgálatok részvételét.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet