BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kudarc a drogok elleni háború

2011. június 3. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Megbukott a kábítószerek elleni háború − állapítja meg sommásan a Kofi Annan, az ENSZ volt főtitkára által vezetett Kábítószerügyi Bizottság csütörtöki jelentése. A cél az, hogy az Egyesült Államok komoly párbeszédet folytasson a problémáról és ne vonuljon bukott \"háborús\" politikájának védősáncai mögé − szorgalmazza a jelentés. Mint hozzáteszik, nem lehet tovább figyelmen kívül hagyni, mekkora részben járult hozzá a Latin-Amerikában tapasztalható erőszakhoz, bűnözéshez és korrupcióhoz a bukott kábítószer-ellenes háború. A jelentés következtetései szerint a kormányzatoknak kísérletet kellene tenniük olyan szabályozási környezet kialakítására, amely csökkenti a szervezett bűnözés erejét. Azaz adott esetben az oktatásra és prevencióra helyezve a hangsúlyt fontolóra kellene venniük például a marihuána legalizálását.

Az elfogultsággal nehezen vádolható, tavaly felállt testület tagjai között szerepel például Paul Volcker, a Fed korábbi elnöke, Mario Vargas Llosa író, Javier Solana, a NATO volt főtitkára, valamint a drog ellen hirdetett háború fő csatatereinek számító Kolumbia, Brazília és Mexikó képviselői is. A bizottság működését többek közt a Virgin-vezér Richard Branson, illetve a Soros György által alapított Open Society Foundation támogatta.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet